Що за тканина домотканне полотно? Опис, особливості, характеристики домотканного полотна

Що за тканина домотканне полотно? Опис, особливості, характеристики домотканного полотна
  1. Історія винекнення домотканного полотна
  2. Переваги використання домотканного полотна
  3. Догляд за речами з домотканого полотна
  4. Речі з домотканого полотна у нашому інтернет магазині

Історія винекнення домотканого полотна

Історія цієї дивовижної тканини налічує багато століть. З виникненням ткацтва (ще за часів неоліту), як ремесла на Україні ми спостерігаємо виникнення домотканого полотна. Як здогадатися з його назви – ткали воно в домашніх умовах і процес цей тривав близько року копіткої ручної роботи (від посіву рослин до прядіння і самого тканини полотна), яка мала велике сакральне значення. Наприклад, як свідчить народне повір’я, перший клубок, що дівчина напрядет належало кинути у вогонь “щоб ткали так само швидко, як горить полум’я”.

Найчастіше тканини виготовлялися з льону і конопель, рідше – з вовни. Уже з переходом до фабричного виробництва ближче до 18-19 століття конопляні тканини були поступово витіснені бавовною, як більш легкими в обробці і практичними у використанні. Сучасне домоткане полотно і його переваги для створення вишитого етнічного одягу В наш час домоткане полотно залишило свою назву, але майже повністю перейшло до фабричного виробництва. За його сучасних властивостей – то вони до сих пір несуть в собі еталон якості, натуральності та спорідненості з культурною спадщиною України. Саме тому домоткане полотно – краще для створення етнічного одягу, рушників тощо. Найважливішим властивістю домотканого полотна для створення вишивки є його чітка структура волокон. Переплетені нитки утворюють рівні і зручні для вишивання клітини, які, однакові по висоті і ширині, є запорукою ідеального малюнка.

Переваги використання домотканого полотна

У сучасному світі цієї натуральної тканини знайшли більш широке ексклюзивне застосування, а саме рукоділля з вишивання рушників, вишиванок, картин, виготовлення ексклюзивного одягу, головних уборів, постільної білизни, сорочок, жіночих сумочок, взуття, ляльок мотанок, оберегів і багато чого іншого. Ця тканина має наступні переваги:

  • великий відсоток натурального волокна;
  • приємна на дотик;
  • не мнеться, не сідає.
  • естетичний вигляд

Догляд за речами з домотканого полотна

домоткане полотно догляд

Вироби з домотканого полотна  вимагають дбайливого догляду. Це продовжить термін використання одягу і збереже його неповторність і красу.

  • Для такого одягу рекомендується ручне прання. Їх не можна кип’ятити, замочувати і викручувати, щоб уникнути пошкодження принта, а під час прання можна додати трохи солі для ефективності.
  • Небажані плями можна вивести за допомогою засобу для виведення плям, який наноситься на кілька хвилин, після чого ретельно ополіскується.
  • Прати можна і в пральній машинці в режимі ручного або делікатного прання при температурі 30-40 ° , вивернувши річ навиворіт.
  • При пранні в машинці або вручну, вироби з натуральних волокон потрібно ретельно полоскати, щоб після прання на тканини не залишалися миючі засоби
  • Небажано викручувати вироби з домотканого полотна, це зіпсує їх первісний вигляд. Потрібно просто скрутити виріб разом з махровим рушником, щоб воно ввібрало вологу.
  • Гладити вироби з домотканого полотна або вироби з квітковим принтом помірно нагрітою праскою з вивороту і бажано через марлю. Можна коли вона ще трошки волога.
  • Речі з домотканого полотна у нашому інтернет-магазині

  • Речі з домотканого полотна у нашому інтернет-магазині виконані на 58% з натуральної бавовни, витримують багато циклів прання без втрати свого зовнішнього вигляду. Оснаннім часом великої популярності набувають кольорові домотканні полотна які також представлені у нашому магазині:
  • домоткане полотно (бежево-сіре) (15% льон, 50% бавовна, 35% поліестер).
  • домоткане полотно (червоне, зелене, жовте, фіолетове, блакитне) (33% бавовна, 67% поліестер).
  • Надрукований малюнок менш чіткий в порівнянні з габардином, адже натуральні тканини не стійкі до барвників. Орієнтовна вартість блузок на домотканому полотні від 400 до 600 грн. Країна виготовлення: Україна (Луцьк, ПРАТ “Едельвіка”, Коломия).

Ми давно працюємо в сфері друку по тканинах, а саме заготовок під вишивку. І все частіше зустрічаємо, як просторами інтернету продають заготовки так якби на натуральному льону. Відкриємо великий секрет, нанесення малюнку на натуральні тканини поки що технічно не можливе, по-перше вони стійкі до барвників, по-друге друк заготовок проходить під термообробкою, тому така тканина як натуральний льон просто пригорить

Фото-приклади речей з домотканого полотна